a
Internetový obchod s polepy na motocykly

Návod jak lepit moto polepy a proužky na ráfky

Moto-polepy.cz vyrábí polepy z kvalitních fólií značek Oracal, Multi-fix, LG Chem nebo Avery. Všechny materiály je možno aplikovat na rovné, zakřivené povrchy, prolisy (při nahřívání zdrojem tepla – např.fénem, horkovzdušnou pistolí) a na řadu suchých a hladkých povrchů. Lepené místo je před aplikací nutno velmi dobře odmastit a očistit, a to buď technickým lihem nebo technickým benzínem. Při aplikaci na čerstvě nalakované povrchy dbejte na to, aby byl lak již zcela proschlý (min.týden po lakování).

Co je k lepení potřeba:

  • Optimální teplota - mezi 15 až 28°C, přičemž teplo zvyšuje přilnavost lepidla. Při nižších teplotách lepidlo nereaguje na lepenou plochu. Maximální teplota je 35 °C, vyšší teplota může způsobit deformaci fólie.
  • Velmi ostrý řezací nástroj – ideálně skalpel, jednostrannou žiletku apod (zapotřebí pouze pro polepy, které přesahují kapotáž, nebo je nutné je jinak tvarově ořezávat) .
  • Stírací nástroj – ideálně gumová stěrka, nebo jiný plochý, ale ne ostrý předmět, v krajním případě Vám postačí nehet, hadr.

Lepení polepů (s přenosovou fólií):

Polepy můžete lepit za sucha (menší polepy – cca do 20cm) nebo za mokra (větší polepy – nad 20cm). Postup je stejný, jen při suchém lepení vynechejte aplikaci jarové vody. Při mokrém lepení se reakce lepidla k dosažení konečné přilnavosti prodlužuje a dosáhnete tak nalepení bez nežádoucích bublin. Rychlost konečného přilnutí fólie závisí na množství vody. Do vody přidejte saponát (nejlépe jar) v poměru 1 malá kávová lžička saponátu na 1 litr vody. Toto dávkování je nutné dodržet, protože saponát silně ovlivňuje přilnavost polepu. Před lepením zvlhčete lepený povrch roztokem vody a saponátu nejlépe rozprašovčem, stáhněte přenosovou folii s polepem z podkladového papíru (při opravdu velkém polepu – nad 50cm doporučujeme stahovat podkladový papír postupně) a přiložte na připravené místo. Při lepení současně vytlačujte stěrkou (lze objednat) vodu. Nakonec osušte povrch hadříkem případně fénem, kterým po nahřátí folie odstraníte případné nerovnosti (zvlnění) folie a neúplnou přilnavost všech zakřivených povrchů. Po aplikaci polepů při mokrém lepení doporučujeme polepy "vyfénovat" - aby aplikační lepidlo dobře působilo.

Lepení samolepek (bez přenosové fólie) a ostatních doplňků:

Samolepky nebo jiné lepené doplňky (tankpady apod.) nemají přenašecí fólii a jsou zpravidla v malých rozměrech. Stačí je sundat (při větších rozměrech postupně) z podkladového papíru a nalepit na dobře odmaštěný povrch, při nalepování postupně samolepku přitlačujte (palcem, stěrkou), aby nevznikly vzduchové bubliny.

Lepení proužků na ráfky:

Proužky nalepujte výhradně "za sucha" - tzn.bez jarové vody !!! Velmi dobře nejdřív odmastěte ráfek! (technickým lihem) Sejměte jeden proužek z archu. Pomalu přikládejte k ráfku doprostřed lepené plochy, a přejíždějte přilepený proužek např.palcem. Takto nalepte za sebou všechny 3 (event.4) části proužku na každou stranu ráfku. Každý další proužek začněte lepit s cca 5-10mm přesahem. Pro snadnější lepení mají proužky zakulacené rohy. Sada je tvořena 12ti nebo 16ti kusy proužků + 1 náhradní proužek. Po nalepení proužků doporučujeme polep "přefénovat" - lepidlo se lépe aktivuje.

Demontáž polepů:

V případě že chcete nalepené polepy/proužky odlepit, postupujte pomalu a opatrně - postupně odlupujte polepy, např. nehtem. Pro demontáž reflexních fólií budete potřebovat zdroj teplého vzduchu. Reflexní fólie mají velmi silné lepidlo, jejich demontáž je tedy časově náročnější...

Přihlášení:

NEJNOVĚJŠÍ

INFO

Dnes je Pondělí 22. Dubna 2024
a svátek má Evženie
zítra Vojtěch

Celkem návštěv: 592 039

Mapa webu Mapa webu
Přidat do oblíbených

RYCHLÝ KONTAKT

TEL: +420 739 431 036
e-mail: info@moto-polepy.cz

GPS souřadnice:
Loc: 50°13'1.262"N, 15°53'25.582"E

MOTO-POLEPY.CZ - internetový obchod ( nejen ) s polepy na motocykly.
2010 Created by M-Design, Publikační Systém Fantom PSF 3.5


Pracuji ...